05 November, 2018

Pika pusa pikk lugu

Et kõik päris ausalt ära rääkida, tuleb alustada algusest :)

Olen tihe külastaja FB grupis Õmblustuba, kus aina imetlen suu lahti, kuidas inimesed muudkui õmblevad endale riideid... üks uhkem ja ilusam kui teine.. No ja tänapäeva kangavalik on lihtsalt nii suur, et võtab silme eest kirjuks. See kõik motiveeris mind andma lubaduse, et võtan end tõsiselt käsile ja hakkan peale lapiseelikute ka muid riideid õmblema.

Tegelikult kõige suurem eesmärk oli lähemat tutvust teha trikotaažiga. Aga ilusad kangad on üksjagu kallid ning tundsin, et ei julge osta lihtsalt katsetamiseks kallist kangast. Nii ma siis piirdusin esialgu jupp aega ainult kangaste imetlemisega. Mingil hetkel sattus mulle Blackcarroti lehel silma selline materjal nagu kootud fliis.. See tundus nii mõnus olevat, mõtlesin et prooviks alustuseks hoopis sellest endale miskit õmmelda. Niisiis marssisin raamatukogusse ajakirjade järgi, et leida sobivad lõiked. Ka kangas sai tellitud.

No ja siis hakkas trall pihta. Ega mul ju kogemusi pole, et võtta mõõdud ja lõikeid kohendada või muud sellist.. Seega hakkas üks kõva katsetamine.. Joonistasin ägeda lõike, võtsin kapist suvalise kanga ( uut esialgu ei julgenud proovida) ja tegin katseõmblemise. See läks ikka täitsa nässu.. puusadest oli hirmsuur ja õlgadest kitsas. Motivatsioon tahtis vägisi langeda, aga kuna kangas oli ostetud, ei saanud asja pooleli jätta.

Peale mitmete inimeste soovituste ja nõu kuulamist läksin ikkagi jonnakalt hoopis oma rada :) Ladusin kaks erinevat lõiget üksteise peale ja sain omale enam-vähem sobiva variandi. Ka prooviõmblemine oli üsna edukas.. Seega võtsin lõpuks julguse kokku ja lõin käärid uude kangasse...
Minu lõikamine nagu näha käib köögilaual, kokaraamatud abiks :)Samaaegselt kogu nende katsetamistega hakkasin mõneks päevaks ka koolilapseks. Osalesin Pärnumaa Kutsehariduskeskuses koolitusel ning olen nüüd paberitega rõivaste parandaja :) Sain juurde uusi nippe ja kuhjaga motivatsiooni :)


Ühel tunnil siis võtsin kaasa oma pooliku töö, millel olid juba küljed koos ja varrukad otsas. Toreda õpetaja nõul ja jõul said varrukad siiski otsast harutatud, parajaks sobitatud ja uuesti külge traageldatud. Nägin nüüd isegi, et hoopis teine asi. Lisaks sain veel muidki tarkusi.

Nüüd siis laupäeval oli mul mahti kõik need nõuanded ja tarkused ära kasutada ja pusa valmis õmmelda :) Eks neid vigu on ikkagi, aga üldjoontes olen ma endaga marurahul. Nüüd tohin uut kangast valima hakata ja uue projekti käsile võtta.

Ja tänahommikused sombuses sügises klõpsatud pildid on siin...


2 comments:

Maile said...

Megatubli, Kersti!

Kersti said...

Oi, ma tänan :)